Jste zde

Novinky.cz - zahraniční

Přihlásit se k odběru zdroj Novinky.cz - zahraniční
Nejdiskutovanější a nejpopulárnější zprávy ze zahraničí. Aktuální informace z první ruky. Zahraniční zprávy z politiky, ekonomiky a dalších oblastí na Novinky.cz.
Aktualizace: 7 min 57 sek zpět

Slováci zvýšili pokutu za nedodržení karantény

24 min 37 sek zpět
Slovenská vláda premiéra Igora Matoviče na svém pondělním zasedání rozhodla o navýšení pokuty za nedodržení povinné 14denní domácí karantény pro občany, kteří se vrátí z epidemiologicky rizikových zemí. Za porušení nařízení vzroste pokuta ze současných 1650 eur (44 tisíc korun) na 5000 eur (přes 133 tisíc korun).

Indie má lék na covid-19

54 min 36 sek zpět
Indické úřady povolily lék Itolizumab domácí společnosti Biocon pro léčbu mírných až vážných dýchacích obtíží včetně těch z covidu-19.

Francouz podezřelý ze zneužití 300 dětí v Indonésii zemřel

1 hodina 5 min zpět
Francouz François Camille Abello, který je podezřelý v Indonésii ze zneužití až 300 dětí, je po smrti. Oznámila to v pondělí indonéská policie, podle níž byl muž v pátek nalezen v cele s drátem omotaným kolem krku a v neděli v nemocnici zemřel. Podle policie se pokusil o sebevraždu.

Německé speciální síly jsou nasáklé extremismem, ministryně jednu rotu rozprášila

1 hodina 17 min zpět
Dlouholeté pnutí a vzájemná nedůvěra mezi německými politiky a příslušníky Komanda speciálních sil (KSK), nejelitnější utajené jednotky bundeswehru, dospěly do veřejného zúčtování. Gordický uzel rozťala minulý týden Annegret Krampová-Karrenbauerová (57), spolková ministryně obrany a šéfka vládní křesťanské demokracie (CDU).

Biden už vede i v tradiční baště republikánů

1 hodina 40 min zpět
Demokrat Joe Biden podle posledních předvolebních průzkumů těsně vede před současným šéfem Bílého domu Donaldem Trumpem na Floridě i v Texasu. Při minulé prezidentské volbě v roce 2016 přitom Trump v obou státech vyhrál. Texas je navíc tradiční baštou republikánů. Při minulé volbě nicméně průzkumy favorizovaly demokratku Hillary Clintonovou, avšak nakonec bodoval Trump.

Ve světě už dominuje nejnakažlivější kmen koronaviru

2 hodiny 57 min zpět
K aktuálnímu rostoucímu množství potvrzených případů covidu-19 přispívá to, že ve světě je už nejrozšířenější genotyp GH, který se šíří až šestkrát rychleji než jiné. Plyne to ze studie Národní laboratoře v Los Alamos z počátku července, o které informoval list the Korea Times.

U maďarského velvyslance našli 19 tisíc fotek dětského porna

3 hodiny 23 min zpět
Nyní již bývalý maďarský velvyslanec v Limě Gábor Kaleta byl minulý týden odsouzen k ročnímu podmíněnému trestu a k pokutě ve výši 540 tisíc forintů (téměř 41 tisíc korun) za pedofilii. Kaletův obhájce se proti rozsudku odvolal, diplomat nicméně držení tisíců pornografických snímků dětí přiznal.

Lidé pracují z domova, plastičtí chirurgové mají napilno

4 hodiny 22 min zpět
Plastičtí chirurgové jsou v době koronavirové z těch, kdo si na nedostatek práce stěžovat nemohou. Řada klinik po světě hlásí nárůst klientů, kteří v těchto týdnech využívají možnosti nechat si upravit nos, rty či poprsí, aniž by své jizvy a obvazy po zákroku museli, díky práci z domova, vystavovat zraku kolegů.

Trump po letech přiznal kyberútok na Rusko

4 hodiny 24 min zpět
Spojené státy se o svých kyberútocích proti Rusku zpravidla příliš nešíří, nyní ale jeden přiznaly. Stal se v roce 2018 a mířil na tzv. trollí farmu, jak se přezdívá Agentuře pro výzkum internetu v Petrohradě. Tu Washington viní ze zasahování do amerických voleb.

Asi jsem udělal chybu, řekl Texasan, než zemřel. Nakazil se na covidové party

5 hodin 28 min zpět
Třicetiletý Texasan podlehl zdravotním komplikacím v souvislosti s onemocněním covid-19 poté, co se nakazil koronavirem, když se účastnil „covidové party”. Před smrtí sestře přiznal, že se dopustil chyby, když si myslel, že koronavirus je jen fáma.

Polský prezident Duda v těsných volbách obhájil mandát

6 hodin 1 min zpět
Prezidentské volby v Polsku vyhrál nynější prezident Andrzej Duda, získal 51,21 procenta hlasů. Vyplývá to z téměř úplných výsledků státní volební komise, které ale zatím nejsou oficiální. V těsném klání porazil varšavského primátora Rafala Trzaskowského z Občanské platformy (PO), který dostal 48,79 procenta hlasů. Už předběžné odhady připisovaly těsné vítězství Dudovi.

ON-LINE: Za víkend přibylo v ČR 112 nakažených, situace v USA se nelepší

8 hodin 9 min zpět
V neděli přibylo v České republice 59 nových případů koronaviru, p víkendu, kdy se méně testuj, jich bylo celkem 112. Od pondělí musejí mít Češi vracející se ze Srbska a Černé Hory negativní test na covid, nebo jdou do karantény. V USA přibylo skoro 60 000 nakažených.

Saúdská Arábie sestřelila rakety a drony jemenských šíitů

8 hodin 34 min zpět
Vojenská koalice vedená Saúdskou Arábií v pondělí oznámila, že zachytila a sestřelila čtyři balistické střely a sedm bezpilotních letounů s výbušninami, které do Saúdské Arábie z Jemenu vyslali vzbouření šíitští Húsíové. Informovala o tom agentura Reuters.

Do chorvatských obchodů opět povinně v rouškách

10 hodin 15 min zpět
V Chorvatsku jsou od pondělí opět povinné roušky v obchodech. Platí to podle médií jak pro zákazníky, tak pro zaměstnance. Stejnou povinnost má i personál v restauracích, v hromadné dopravě jsou roušky nezbytné už několik týdnů.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer