Jste zde

Novinky.cz - zahraniční

Přihlásit se k odběru zdroj Novinky.cz - zahraniční
Nejdiskutovanější a nejpopulárnější zprávy ze zahraničí. Aktuální informace z první ruky. Zahraniční zprávy z politiky, ekonomiky a dalších oblastí na Novinky.cz.
Aktualizace: 5 min 47 sek zpět

Pátrací týmy objevily u Antarktidy trosky letadla, zřejmě je to ztracený chilský stroj

1 hodina 32 min zpět
Pátracím týmům se podařilo objevit ve vodách jižního Atlantiku trosky letadla. Domnívají se, že je to část palivové nádrže vojenského stroje C-130 Hercules, které se zřítilo na jihu Chile, napsal list Daily Mail. Na palubě bylo celkem 38 lidí, 17 členů posádky a 21 pasažérů, z toho tři civilisté.

Odvoz mrtvých od novozélandské sopky musí být rychlý, hrozí další erupce

2 hodiny 1 min zpět
Policie na Novém Zélandu rozhodla, že se speciální tým pokusí v pátek odvézt z ostrůvku White Island těla obětí pondělního výbuchu sopky, napsala agentura DPA. Předpokládá se, že na ostrově je nejméně osm těl.

Na jediné ruské letadlové lodi Admirál Kuzněcov vypukl požár

3 hodiny 20 min zpět
První informace hovoří o jednom zraněném, napsala agentura TASS. Loď kotví v přístavu v Murmansku, kde se opravuje.

Na Evropu se žene vichr, který na Island udeřil silou hurikánu

3 hodiny 45 min zpět
Silný vichr spolu s vydatnými srážkami bude v následujících dnech sužovat západní a severozápadní Evropu, varují meteorologové. Vítr by měl v nárazech dosahovat rychlosti až 110 km/h. Turbulentní počasí bude mít nejprve na svědomí hluboká tlaková níže jménem Toni, v sobotu by měla dorazit další tlaková níže, upozorňuje německá meteorologická služba DWD.

Slovinsko udeří na „lovce migrantů“ u hranic

3 hodiny 54 min zpět
Slovinsko přitvrdí vůči ozbrojené domobraně, která hlídkuje se vzduchovými pistolemi a kalašnikovy se zatavenými hlavněmi. Nosí maskovací stejnokroje a pokoušejí se vystopovat ilegální migranty.

Indie bude dávat občanství nelegálním migrantům z okolních zemí. Kromě muslimů

4 hodiny 11 min zpět
Indická vláda ve středu schválila kontroverzní návrh zákona, na jehož základě může země udělit občanství nelegálním imigrantům ze tří okolních zemí. Nesmí se ale jednat o muslimy, uvedla televize Al-Džazíra. Kritici považují rozhodnutí vlády za diskriminační. Návrh zákona ještě musí podepsat prezident.

Ve Velké Británii odstartovaly předčasné volby

4 hodiny 48 min zpět
Úderem sedmé hodiny ráno (08.00 SEČ) se ve Velké Británii otevřely hlasovací místnosti a 46 milionů voličů bude v předčasných volbách vybírat složení do nové Dolní sněmovny. Hlasování by mělo ukončit pat kolem plánovaného odchodu Spojeného království z Evropské unie.

EU giganticky zainvestuje do klimatu

5 hodin 11 min zpět
Evropská komise chce v rámci přechodu ke klimaticky odpovědnému hospodářství v nejbližších měsících přijít s řadou kroků a podnítit masivní investice do ekologických projektů. Prohlásila to včera šéfka unijní exekutivy Ursula von der Leyenová, když v Bruselu představila klimatický plán označovaný jako Evropská zelená dohoda.

Zahradník objevil ve zdi galerie ukradeného Klimta

5 hodin 22 min zpět
Obraz slavného rakouského malíře Gustava Klimta, více než dvě desítky let považovaný za ukradený, se možná celou dobu skrýval ve zdi italské galerie, z níž zmizel.

Producent Weinstein se dohodl na odškodnění svých údajných obětí

7 hodin 1 min zpět
Americký filmový producent Harvey Weinstein, který se zodpovídá z obvinění ze sexuálních útoků a znásilnění, dosáhl dohody o odškodnění většiny svých údajných obětí, napsal list The New York Times. Weinstein se zavázal vyplatit odškodné ve výši 25 milionů dolarů (570 milionů korun). Velká část žalob by tak podle newyorského listu měla být stažena.

Brazilský prezident Bolsonaro oznámil, že má možná rakovinu kůže

8 hodin 7 min zpět
Brazilský prezident Jair Bolsonaro má možná rakovinu kůže. Podle agentury Reuters to oznámil poté, co mu ve středu lékaři odstranili mateřské znamínko z ucha.

Politický pat pokračuje, Izraelci jdou ke třetím předčasným volbám

8 hodin 18 min zpět
Izraelským poslancům se nepodařilo ve stanoveném termínu nalézt premiéra. Ve chvíli, kdy vypršela stanovená lhůta, se parlament automaticky rozpouští a budou se konat předčasné volby. Od letošního dubna to budou již třetí. Konat se mají příští rok 2. března, napsala agentura DPA.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer