Jste zde

Doma

Přihlásit se k odběru zdroj Doma
Aktuální zprávy ze všech regionů České republiky. Zpravodajství, informace, analýzy, reportáže z domácí politiky, ekonomiky i společenského dění.
Aktualizace: 9 min 42 sek zpět

Tvůrce Chytré karantény: Funguje to, jinak by Dušek neměl co prezentovat

22 min 56 sek zpět
Systém Chytré karantény čelí již od svého spuštění před několika měsíci neustálé kritice, že dostatečně nefunguje. Plukovník Petr Šnajdárek, který je jedním jeho tvůrců, to však odmítá s tím, že kdyby systém nefungoval, neexistují žádná data. Současně se v rozhovoru pro Novinky vymezil vůči tvrzení řady lidí, že spuštěním tzv. sebetrasování stát na své povinnosti a dohledávání lidí rezignoval.

Párty pomůže Nikolce a Magdalence

33 min 57 sek zpět
Charitativní hudební festival pro celou rodinu nazvaný Párty pomáhá Nikolce a Magdalence se uskuteční v neděli 20. 9. od 13 hodin v Chomutově. Na dvou scénách, v areálu Kamencového jezera a v letním kině, proběhne bohatá kulturní produkce, která zaujme všechny věkové kategorie návštěvníků.

Roušky vadí žákům i starším učitelům. Raději výuku na dálku, zaznívá ze škol

50 min 57 sek zpět
Pro mnohé učitele je představa celodenní výuky v rouškách a respirátorech tak nepříjemná, že by raději přešli na distanční vzdělávání. Vyslovily se tak školské odbory a i ředitelé mají pro to pochopení. Nicméně bez nařízení z vyšších míst nemohou na distanční výuku přejít.

Na přesčasy hygieniků půjde do konce roku 59 milionů

1 hodina 12 min zpět
Ministerstvo zdravotnictví žádá kvůli pokračující epidemii nového typu koronaviru vládu o 59 milionů korun na zaplacení přesčasů a pohotovostí na krajských hygienických stanicích (KHS) od října do prosince letošního roku.

Pocit poloprázdného areálu si nedokážu představit, řekl organizátor Dnů NATO

3 hodiny 3 min zpět
Bez diváků i statických ukázek se budou musí kvůli koronaviru obejít o víkendu Dny NATO & Dny Vzdušných sil AČR na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově. „Zatím si nedovedeme zcela představit reálný pocit z poloprázdného areálu. Věřím, že tuto zkušenost zažijeme jen jednou za 20 let a už se nebude opakovat,“ doufá Zbyněk Pavlačík, předseda sdružení Jagello 2000, jenž je hlavním organizátorem akce.

Hamáček: Čísla jsou strašlivá, nastal čas zrušit hromadné akce

4 hodiny 35 min zpět
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v rozhovoru pro Právo řekl, že čísla pozitivně testovaných jsou vysoká a země se musí snažit křivku růstu zploštit. Podle něj se stala fatální chyba, když se odložilo znovuzavedení roušek. Uvedl, že měl pravdu epidemiolog Rastislav Maďar, který roušky na konci srpna doporučoval.

ON-LINE: Počet nově nakažených v ČR klesl

4 hodiny 50 min zpět
Za pátek přibylo v Česku 2111 nově nakažených koronavirem, v porovnání se čtvrtkem je to asi o tisícovku nižší číslo. Počet je podobný jako byl ve středu. Jen za 18 dní měsíce září onemocnělo přes 21 000 lidí, téměř polovina všech celkově nakažených v ČR.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer