Jste zde

Doma

Přihlásit se k odběru zdroj Doma
Aktuální zprávy ze všech regionů České republiky. Zpravodajství, informace, analýzy, reportáže z domácí politiky, ekonomiky i společenského dění.
Aktualizace: 15 min 48 sek zpět

Jablonec chce odlov exotické šelmy, která se pohybuje v okolí města

1 hodina 22 min zpět
O souhlas s odlovem exotické šelmy, která se potuluje v lesích na Jablonecku, žádá magistrát Jablonce nad Nisou. Město už kvůli šelmě varovalo obyvatele, aby nepouštěli děti samotné do lesa, psy na volno a aby raději nechodili na houby. Teď už také doručilo žádost o odlov šelmy Správě chráněné krajinné oblasti Jizerské hory. Právu to potvrdil její vedoucí Tomáš Korytář.

Léto na Šumavě. V Pohoří naměřili 26,4 stupně Celsia

2 hodiny 7 min zpět
V obci Pohoří na Šumavě naměřili v pondělí meteorologové teplotu 26,4 stupně Celsia, je to nejvyšší teplota v rámci celé republiky. Rekordní hodnoty korespondující s letními teplotami ostatně meteorologové naměřili na více místech Jihočeského kraje, uvedl Jaroslav Hintermüller z českobudějovického hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Schizofrenie vlády? Platí kampaň proti alkoholismu a zároveň snižuje DPH u piva

2 hodiny 33 min zpět
Několik žen, které se spolu opijí i přes to, že jedna je těhotná a druhá se stará o malé děti. Trojice kamarádů, která si vyrazí „na jedno“ a skončí nad ránem v baru zpitá pod obraz. A konečně malý chlapec, který na vernisáži potají upíjí alkohol, až z toho zkolabuje. Toto jsou reklamní spoty v kampani Nepít je normální, kterou spustilo ministerstvo zdravotnictví.

Lékaři v IKEM umí k transplantacím převážet bijící srdce

3 hodiny 25 min zpět
Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) začal využívat novou metodu odběru srdce. Díky přístroji, který simuluje tep, mohou lékaři převážet bijící srdce. V České republice ročně lékaři provedou přes 70 transplantací srdce.

Sucho se zmírnilo, oproti loňsku se zvedly hladiny podzemních vod

3 hodiny 30 min zpět
Ve srovnání s loňským rokem se stav podzemních vod v České republice v září zlepšil. Na čtvrtině území hlásí hydrologové normální stav a rovněž výrazně ubylo mělkých vrtů, v nichž byl mimořádně podnormální stav vody. Díky srážkám a nižším teplotám je na tom letos lépe i vegetace, oznámil v pondělí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Tramvaje se na Václavské náměstí vrátí, ale v jiné trase

3 hodiny 38 min zpět
Návrat tramvají na Václavské náměstí, o němž se dlouhodobě diskutuje, by měl odstartovat v roce 2022. Koleje se nevrátí do středu náměstí, ale povedou po okrajích v místě nynějších vozovek. V pondělí to oznámili představitelé města spolu a architekty.

Ministr Vojtěch se oženil

4 hodiny 48 min zpět
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) se o víkendu oženil. Informaci zveřejnil ve svém příspěvku na Facebooku premiér Andrej Babiš (ANO), který se veselky účastnil.

BIS s policií rozprášily síť, kterou tu vytvářela ruská tajná služba

7 hodin 27 min zpět
Bezpečnostní informační služba (BIS) spolu s policejní Národní centrálou proti organizovanému zločinu (NCOZ) rozbili loni síť, kterou se na našem území pokoušela vytvořit ruská Federální služba bezpečnosti (FSB). V pondělí to ve Sněmovně na konferenci uvedl šéf BIS Michal Koudelka.

Oblíbená jména: Na špici Eliška a Jakub, objevují se i Loki či Lorelaj

8 hodin 4 min zpět
Nejoblíbenějšími dětskými jmény byly letos v lednu Eliška a Jakub. Oznámil to v pondělí Český statistický úřad. Na dalších místech jsou Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.

Hrad odmítl informovat o platech úředníků i uhradit pokutu. Zaplatil stát

10 hodin 8 min zpět
Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.

Havířovští zemědělci vymysleli nový přístroj na hraboše

10 hodin 59 min zpět
Havířovští zemědělci a ochranáři přírody bijí na poplach. Nelíbí se jim, jak se nakládá v české přírodě s chemickými prostředky. Podle nich má příroda své zbraně proti přemnoženým hrabošům. A dá se jí jednoduše pomoci. Prevence je podle nich v souboji s hlodavci na polích nejdůležitější.

Teplotní rekordy postupně zadusí inverze

11 hodin 33 min zpět
Počasí v nadcházejícím týdnu bude zpočátku nadprůměrně teplé, postupně ale bude území České republiky mizet pod pokličkou inverzní oblačnosti, která bude rekordní teploty tlumit. Zpočátku týdne by ale odpolední teploty měly šplhat až k 22 stupňům, řekla Novinkám Dagmar Honsová z Meteopressu.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer