Jste zde

Doma

Přihlásit se k odběru zdroj Doma Doma
Novinky.cz - zpravodajský server
Aktualizace: 11 min 38 sek zpět

Komunisté bilancovali s Babišem. Spolupráce má smysl, shodli se

3 hodiny 35 min zpět
Zástupci KSČM v úterý večer bilancovali ve Strakově akademii s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a šéfem poslanců ANO Jaroslavem Faltýnkem fungování vlády, která stojí na toleranci komunistů. Shodli se, že spolupráce má smysl.

Po bordelářích v Krkonoších zůstávají tuny odpadků. Co přinesete, si odneste, vyzývá správa

4 hodiny 55 min zpět
Každý rok sesbírají správci Krkonošského národního parku po obyvatelích a návštěvnících hor kolem tří tun odpadků. Pomoci změnit to má informační kampaň, v jejímž rámci budou lektoři a dobrovolníci návštěvníky aktivně upozorňovat na to, že co do hor přinesou, by si měli také odnést.

Ústavní soud klepl policii přes prsty. Matku zmizelého Honzíka musí pustit do spisu

7 hodin 14 min zpět
Byla to jedna z nejsledovanějších kauz konce 90. let. V lednu roku 1998 tehdy devítiletý Honzík odešel z bytu v pražském Podolí. Do dnešního dne se jej nepodařilo najít, zmizel beze stopy. Po dvaceti letech se chlapcova matka snažila dostat do policejního spisu, aby zjistila, co vyšetřovatelé pro nalezení jejího syna udělali. Policisté jí to nedovolili, ovšem Ústavní soud (ÚS) v úterý nakázal, aby byl ženě přístup do spisu umožněn.

Robejškovi Realisté hlasují o svém rozpuštění

8 hodin 24 min zpět
Členská základna politického uskupení Realisté v pondělí zahájila hlasování o ukončení činnosti. Strana o tom dnes informovala na svém facebooku. Sbor zakladatelů v červnu přijal usnesení, kterým doporučil stranu dobrovolným rozpuštěním zrušit. Důvodem jsou neúspěchy ve volbách, pasivita krajských organizací či odchod mnoha členů do jiných uskupení. Hlasování skončí v pondělí.

Eurobankovky s Karlem Gottem se už prodávají za tisíce

10 hodin 8 min zpět
Eurobankovky s portrétem Karla Gotta se prodávají na serveru Aukro.cz, největším českém aukčním portálu, za hodnotu mnohonásobně převyšující tu původní.

Cesta k občanství pro Eugena Czernina je zavřená, potvrdil Ústavní soud

10 hodin 26 min zpět
Žádné nové zkoumání činnosti Eugena Czernina za války a správní řízení o jeho občanství nebude. Konstatoval to Ústavní soud (ÚS), když odmítl stížnost šlechticova vnuka Karla-Eugena. Pokud by Czernin občanství získal, mohl by dědic usilovat o získání rozsáhlého majetku. Podle ÚS se ale ministerstvo vnitra i justice s případem už dostatečně vypořádaly.

Výsadkový prapor z Chrudimi se rozroste na pluk

10 hodin 33 min zpět
Chrudimský 43. výsadkový prapor se do roku 2026 transformuje na výsadkový pluk. Počet vojáků vzroste na dvojnásobek a dojde i k modernizaci zázemí a výstavbě nových objektů. Vše by mělo být hotovo nejpozději v roce 2026, uvedl v úterý velitel Organizačního jádra výsadkového pluku Ivo Zelinka. Již za dva roky se útvar stane součástí sil okamžité reakce.

Premiér Babiš: Jsem jen zprostředkovatel

10 hodin 39 min zpět
Schůzka mezi prezidentem Milošem Zemanem, premiérem Andrejem Babišem (ANO) a šéfem ČSSD Janem Hamáčkem by měla proběhnout příští týden, řekl novinářům Babiš. Zdůraznil, že v otázce sporu o výměnu ministra kultury Antonína Staňka za místopředsedu ČSSD Michala Šmardu se staví do role zprostředkovatele. Není však prý pravda že by u Zemana minulý týden nic nevyjednal. Údajně i jemu hlava státu slíbila, že Staňka odvolá.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer